top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıBeyaz Baretin Kadrajı

Beyaz Baretin Kadrajı 2. Fotoğraf Sergisi Ankara’daki açılış gecesiyle başladı

Güncelleme tarihi: 20 Mar 2022

Politeknik’in düzenlediği, Beyaz Baretin Kadrajı Fotoğraf Sergisi ikinci yılında “Tam Zamanlı Huzursuzluk” temasıyla Ankara’da açılış gecesiyle kapılarını araladı.

Mühendislerin, mimarların, plancıların ekonomik krizi fotoğrafladığı Beyaz Baretin Kadrajı Fotoğraf Sergisi dün (5 Mayıs) Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılan açılış etkinliği ile başladı. İstanbul’dan Samsun’a, Tekirdağ’dan İzmir’e, farklı illerden 13 mühendis, mimar, plancının fotoğraflarının sergilendiği serginin açılışında, seçici kurul tarafından fotoğrafı ödüle layık görülen mühendislere ödülleri verildi.

Seçici kuruldan fotoğraf sanatçıları Alper Fidaner, Ali Saltan, mimar Ayşen Gül Şimşek, inşaat mühendisi Işıkhan Güler elektrik mühendisi İbrahim Adıgüzel ve makina mühendisi Nihal Tanbay’ın katıldığı gecede, kurul adına Ayşen Gül Şimşek açılış konuşmasını yaptı. Açılış konuşmasında Beyaz Baretin Kadrajı’nın yola çıkış sürecine değinen Şimşek, bu yılın teması ‘Tam zamanlı huzursuzluk’ ile meslektaşlarının ekonomik kriz şartlarında neler yaşadığını görünür kılmak istediklerini belirtti. Şimsek, ülkenin dört bir yanından sergiye katılan mühendislere, mimarlara, plancılara ve seçici kurulda görev alan fotoğraf sanatçılarına, meslektaşlarına teşekkür etti, seçici kurul tarafından ilk 6’ya seçilen katılımcıların isimlerini açıkladı. Şimşek konuşmasını, iş cinayetlerinde hayatını kaybeden meslektaşlarını ve çalışma arkadaşlarını anarak tamamladı.

Şimsek seçici kurul tarafından ödüle layık görülen elektrik mühendisi Hasan Hüseyin Uysal ve makina mühendisi H. Berat Kangal ödüllerini takdim etti.

Berat Kangal ödül sonrası “Ekonomik krizi işyerinde, sokakta, mutfakta hayatın her alanında tam zamanlı yaşıyoruz. Ben de bu yıkımı görünür kılmak istedim. Umarım Beyaz Baretin Kadrajı gelenekselleşerek her yıl gerçekleşir” dedi. Hasan Hüseyin Uysal da sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Kangal’ın ardından konuşan Politeknik YK Başkanı Ersin Kiriş “Tam zamanlı huzursuzluk teması ile yola çıktığımız ikinci yılda meslektaşlarımız ekonomik krizi kadrajlarına aldı. Meslektaşlarımız işsizlikle, eriyen ücretlerle boğuşuyor, kriz yaşamımızın her alanında derinleşiyor. Bugün kadraja giren bu huzursuzluğun güzel bir yaşamı kuracak mücadeleye can suyu olacağını biliyoruz. Meslektaşlarımızın farklı illerde kadrajlarına aldığı fotoğraflardan oluşan sergimizi İstanbul’a, Bursa’ya, İzmir’e taşıyacağız. Emek veren herkese Politeknik adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf sergisi 9 Mayıs akşamına kadar Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açık kalacak.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page