top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıBeyaz Baretin Kadrajı

Beyaz Baretin Kadrajı 2. Fotoğraf Sergisi İstanbul’da açıldı

Güncelleme tarihi: 20 Mar 2022

Beyaz Baretin Kadrajı 2. Fotoğraf Sergisi İstanbul’da açılış etkinliğiyle kapılarını araladı.

Beyaz Baretin Kadrajı 2. Fotoğraf Sergisi İstanbul’da açılış etkinliğiyle kapılarını araladı.

Beyaz Baretin Kadrajı 2. Fotoğraf Sergisi Ankara’nın ardından yeni durağı İstanbul’da kapılarını araladı. Sergi, Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde dün (20 Eylül) gerçekleştirilen açılış gecesiyle başladı.

‘Tam Zamanlı Huzursuzluk’ temasıyla düzenlenen ve mühendislerin, mimarların, plancıların ekonomik kriz konusunda kadraja aldığı 23 fotoğraftan oluşan sergiye, geçtiğimiz yıl ilk altıya giren fotoğraflar da eşlik etti.

‘Tam zamanlı huzursuzluğumuzu el birliğiyle yeneceğiz’

Sergide açılış konuşmasını yapan Politeknik YK Sekreteri K. Efe Ersöz şöyle konuştu:

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Beyaz Baretin Kadrajı Sergisi çalışma yaşamında, evde, sokakta, yaşamın tam ortasında yükselen ekonomik krizi konu aldı. Meslektaşlarımız, tam zamanlı huzursuzluğa dönüşen krizi, işsizlik tehdidini, çarşıyı, pazarı, yaşamlarımızın farklı noktalarındaki etkilerini kadraja aldılar. Sorunlarımızı önce görünür kılacağız ve ofiste, şantiyede, plazada yan yana gelişlerimizi arttıracağız ve tam zamanlı huzursuzluğu el birliğiyle yeneceğiz.Sergiye fotoğraf gönderen meslektaşlarına, serginin seçici kuruluna teşekkür eden Ersöz ödül alan meslektaşlarını tebrik etti.

Seçici kurul tarafından ödüle layık görülen maden mühendisi Mehmet Makar’a ödülünü, geçen yıl ödül alan makina mühendisi Selma Eroğlu verdi.

Mehmet Makar ödül töreni sırasında şunları söyledi:

Serginin ilk yılında seçici kurulda yer almıştım. Bu yıl sergiye katılmak üzere kadrajın başına geçtim, iki farklı deneyimdi benim için. Mühendislerin, mimarların, plancıların gözünden kadrajlara ne giriyor bunu sergilemek keyif verici. Ekonomik krizin fotoğrafını nasıl çekerim diye çok düşündüm. Tanzim kuyrukları, astronomik soğan fiyatları girdi kadrajıma. Seçici kurul da ödüle layık görmüş, hepsine ayrıca teşekkür ediyorum. Her yıl başka bir tema ile mühendisler, mimarlar, plancılar fotoğraflarını tarihe not düşüyor. Emeği geçenlere teşekkürler.


Makar’ın ardından, törene katılamayan ödül sahiplerinin isimleri okundu.Sergi 22-25 Eylül tarihleri arasında ziyaret edilebilecek

Beyaz Baretin Kadrajı 2. Fotoğraf Sergisi, 22 Eylül-25 Eylül tarihleri ve 12.00-21.30 saatleri arasında Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde açık kalacak.


Politeknik tüm meslektaşlarını sergiyi ziyaret etmeye davet ediyor.58 görüntüleme0 yorum

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page