top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıBeyaz Baretin Kadrajı

Mühendisler, mimarlar, plancılar kadraja alıyor: Çalışma yaşamı fotoğraflanıyor

Güncelleme tarihi: 20 Mar 2022

Mühendis, mimar, şehir plancılarının gözünden çalışma yaşamına bakmayı hedefleyen ödüllü fotoğraf sergisi ‘’Beyaz Baretin Kadrajı’’ için başvurular başlıyor.

Politeknik; mühendis, mimar, şehir plancılarının gözünden çalışma yaşamına, çalışma alanlarına bakmak için ”Beyaz Baretin Kadrajı” ismi ile ödüllü fotoğraf sergisi düzenliyor. Politeknik şantiyede, ofiste, plazada, sahada çalışan on binlerce meslektaşını çağırıyor: ‘Çalışma koşullarımızı fotoğraflarımızla anlatalım’


Haydi çek hali pürmelalini

Fotoğrafların konusu, mekânı, içeriği mühendislerin, mimarların, plancıların bulunduğu her yer, çalışma arkadaşları, makinalar, projeler, kısaca yapılan, görülen, şahit olunan iş ile ilgili süreçleri olabilecek. Mühendisler, mimarlar, plancılar kadraja geçecek ve fotoğraflayacak.

‘Beyaz Baretin Kadrajı’ Ödüllü Fotoğraf Sergisi’ne katılmak için çekilen fotoğraflar mmspsergi.politeknik.org.tr adresine yüklenecek veya mmspsergi@gmail.com’a gönderilecek. Mühendis, mimar ve fotoğrafçılardan oluşan seçici kurul, iki ay boyunca ülkenin dört bir yanından meslektaşlarının çalışma ortamından göndereceği fotoğrafları değerlendirecek.


Son başvuru 16 Nisan, Magma Dergisi üyeliği ve gezisi de ödülü

Her mühendis, mimar, plancı, en fazla 5 fotoğraf gönderebilecek. Teknik şartnamede belirtilen fotoğraf boyutları, çözünürlük, nitelik şartları sağlanması koşulu ile fotoğraf tekniği serbest olacak. Katılım şartlarının tüm detayları mmspsergi.politeknik.org.tr web adresinde yer alıyor.


Ödüllü fotoğraf sergisi için son başvuru tarihi 16 Nisan 2018. Seçici kurulun değerlendirmesiyle seçeceği ilk 6 fotoğraf sahibine 1 yıllık Magma Dergisi üyeliği ve ilk 3 fotoğraf sahibine Magma Dergisi gezi turu hediye edilecek.


Sergi için seçilen fotoğraflar 5-13 Mayıs tarihlerinde Ankara’da, daha sonra İstanbul, İzmir ve Bursa’da sergilenecek.


Politeknik’in çağrısı şöyle:

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page